Main content

Massoud (12) woont samen met zijn familie in Tsjaad. Hij moest vluchten uit Soedan – een land midden in Afrika. Daar speelt zich op dit moment de grootste humanitaire crisis ter wereld af. Er is geweld en daardoor meer honger dan ooit tevoren. Elke dag sterven er kinderen door een gebrek aan eten.

Massoud vluchtte samen met zijn ouders en 7 broertjes en zusjes naar het buurland van Soedan: Tsjaad. Hij is het vijfde kind in de rij. “De reis was ontzettend zwaar,’’ vertelt zijn moeder Zeneba. ‘’Onderweg verloor ik mijn broer tijdens een gevecht. Ook Massoud werd onderweg geraakt. Iemand sloeg hem in zijn oog met de kolf van een geweer. Er kwam vocht uit. Artsen zeggen dat het niet te genezen is. Zijn ene oog is blind en met de andere ziet hij wazig,’’ vertelt moeder Zeneba over de vreselijke reis die ze heeft gehad met haar kinderen.

Pijn in de zon

“Ik maak me grote zorgen om mijn zoon. Ik vind het vreselijk wat ze hem hebben aangedaan. En ben bang wat er met zijn tweede oog gaat gebeuren,’’ vertelt ze geemotioneerd. Massoud reageert: ‘’Het doet pijn om in de zon te zijn.’’ Hij blijft daarom liever binnen.

“Er is niet veel, maar ik ben blij dat we hier tenminste kunnen slapen en geen schoten horen,’’ vertelte Zeneba.

Ondanks de pijn en het weinige comfort in het vluchtelingenkamp in Tsjaad blijft de 12-jarige hoopvol. Voor het eerst glimlacht hij terwijl hij vertelt: ‘’Ik wil dokter worden en zorgen voor mensen die ziek zijn.’’

De crisis in Soedan

Door het aanhoudende conflict zijn miljoenen mensen op de vlucht voor het geweld. Dit is alleen maar erger geworden sinds de escalatie van het geweld in El Fasher. Er is geen eten en geen medische zorg in veel delen in het land. Elke dag sterven er kinderen door honger.

Een bord vol hoop

World Vision helpt kinderen in Soedan die op de vlucht zijn voor het geweld met maaltijden. Als één van de grootste hulporganisaties is World Vision aanwezig om kinderen en gezinnen te voorzien van voedsel.

Geef voor een bord vol hoop aan kinderen in Soedan.