logo

Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier

De Dijkrunners uit Dodewaard lopen in de nacht van 4/5 mei de Bevrijdingsloop in Wageningen. We vieren 80 jaar vrijheid in Nederland en juist nu staan we stil bij mensen die geen vrijheid hebben. De Dijkrunners koppelen hun loop daarom aan een sponsoractie voor Zuid-Soedan.

Als gevolg van de burgeroorlog in Zuid-Soedan zijn kinderen en gezinnen op de vlucht. Ze hebben geen thuis meer. Het voedseltekort loopt op en de gezondheidszorg verslechtert. Honger, ondervoeding en ziektes als cholera en malaria liggen op de loer voor de kwetsbaarste doelgroep: vrouwen en hun ondervoede kinderen.

Help mee, doneer nu!

Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Ja, ik doneer
Giftbedrag*
Voor 8,50 euro geef je bezine voor een ambulance, zodat er spoedeisende hulp geboden kan worden.
Voor 23 euro geef je een week psychologische zorg voor trauma verwerking.
Voor 47 euro geef je een opleiding van een gezondheidsmedewerker.
Naam*
We gebruiken jouw e-mailadres om je op de hoogte te houden van ons werk en hoe jouw geld besteed wordt. Je kan je te allen tijde hiervoor uitschrijven.
World Vision mag mij op bovenstaand nummer bellen over nieuws, acties en mogelijkheden om bij te dragen.
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Privacy*

Via onze website kun je gemakkelijk doneren met iDEAL via vrijwel iedere bank in Nederland.

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Jouw steun is hard nodig

Geef nu en maak het verschil!

Help kinderen en gezinnen in Zuid-Soedan

Tussenstand: €1.679,-

  • Waarom is jouw donatie nodig?

    Zuid-Soedan werd in juli 2011 onafhankelijk van Soedan na de langstlopende burgeroorlog in Afrika. Maar de onafhankelijkheid bracht het land geen vrede of vrijheid. Zuid-Soedan heeft te maken met een grote humanitaire crisis door zowel natuurlijke als door mensen veroorzaakte rampen. Droogte, overstromingen en vluchtelingenproblematiek, de problemen waar mensen mee te maken hebben, zijn enorm.

    Door het conflict in buurland Soedan zijn veel vluchtelingen naar de staat Upper Nile gekomen. Dit heeft de lokale middelen zwaar belast, voedseltekorten verergerd, de gezondheidssituatie verslechterd en de risico’s voor kwetsbare groepen zoals vrouwen, kinderen en ouderen vergroot. In Renk County, dichtbij de grens met Soedan, zorgt de grote toestroom van vluchtelingen voor enorme druk op de gezondheidszorg, vooral in opvangcentra die meer dan drie keer hun capaciteit hebben. Hierdoor zijn er veel meer gevallen van ziektes zoals cholera en malaria. Ook is er veel ondervoeding, met meer dan 1,65 miljoen kinderen onder de vijf jaar. Er zijn geen gespecialiseerde gezondheidsdiensten voor chronische ziekten zoals diabetes, wat heeft geleid tot vermijdbare sterfgevallen in de kampen.

  • Wat doet World Vision in Zuid-Soedan?
    1. Gezondheidszorg bieden: Basisgezondheidszorg, zorg voor moeders en baby’s, en geestelijke gezondheidszorg.
    2. Medische hulp aan slachtoffers van geweld: Slachtoffers van gendergerelateerd geweld krijgen medische hulp.
    3. Gezondheidsbewustwordingscampagnes: Er worden campagnes gehouden om mensen bewust te maken van gezondheidsproblemen.
    4. Medische voorraden aanschaffen: Er worden medische spullen gekocht om goede zorg te kunnen bieden.
    5. Verbeteren van gezondheidsgebouwen: Gezondheidsinfrastructuren worden verbeterd.
    6. Trainingen voor zorgverleners: Zorgverleners krijgen trainingen om hun capaciteit te versterken.
    7. Screening op ondervoeding: Zwangere vrouwen en kinderen onder de 5 jaar worden gecontroleerd op ondervoeding en krijgen hulp als dat nodig is.

    Het huidige project is er op gericht om 67.800 mensen in Zuid-Soedan te helpen, waaronder 31.866 kinderen.

  • Contact
  • Cookies
  • Privacy Policy
  • Cookie voorkeuren